fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

SEO Neden Gereklidir?

seo-neden-gereklidir
SEO çalışmaları yazılımsal, içeriksel ve görsel anlamda bir iyileştirme, sitenizin arama motorlarına uygun ve onun tarzını benimseme çalışmasıdır. Günümüzde özellikle Google, Yandex gibi arama motorları ziyaretçiyi yanıltacak, link, başlık ve içerik uyumuna uymayan, kötü ve sadece site hitini düşünen web sitelerini banlıyor, yani arama motorlarından kaldıracak duruma getiriyor. Sıralaması ne olursa olsun yerinden ediyor.

Bir dükkanınızın olduğunu var sayın.Üstelik bunu Türkiye'nin en önemli, günde yüz binlerin geçtiği caddelerinden birinde olduğunu varsayın. İş hacminizi ve cirosal başarınızı hayal etmek zor olmasa gerek. Web dünyasında arama motorları da böyledir. Yani her arama motorunun ilk sayfası en yoğun ziyaretçi trafiğinin olduğu bir alışveriş caddesi, ikinci ve üçüncü sayfalar ise ara sokaklardır. Siz ana caddede yani ilk sayfada olduğunuz sürece sorun yoktur. Ancak ikinci, üçüncü hatta daha gerilerde yer almanız durumunda gerek ziyaretçi sayınızda, gerekse cironuzda önemli bir gerileme gözlemlersiniz. 

Neden SEO gereklidir sorusuna verilecek onlarca cevap bulunabilir. Ancak bunların içinden en önemlilerinin altını çizmekte yarar var;

  • Her şeyden önce sitenizin kalitesini arttırmak, sitenizi arama motoru dostu hale getirmek için gereklidir. Arama motorlarının sitenizi daha iyi anlaması ve daha iyi yerlerde konumlandırması için gereklidir.
  • SEO çalışmaları site trafiğinizi doğrudan etkileyen çalışmalardır. Bu anlamda site trafiğinizi arttırmak için gereklidir.
  • Hedef kitlenizin yani site ziyaretçilerinin sizi daha rahat ve anahtar kelimeler aracılığı ile bulması için gereklidir.
  • Pazarlama için gereklidir. Pazarlama konusunda önemli bir stratejidir. Marka bilinirliği ve marka pazarlaması için önemli bir adımdır. İyi bir SEO çalışması ile markanızı milyonlara ulaştırabilirsiniz. Size ücretsiz reklam gücü sağlar.

Web'de Başarı için SEO Şart!

SEO tamamen başarı odaklı bir çalışmadır. Bu anlamda günde milyarların gezdiği, milyonlarca sitenin sürekli çalışma yaptığı, ürün yüklediği, sayfa güncellediği, reklam yaptığı bir web dünyasında kaybolmamak, sürekli güncel ve başarılı bir konumda yer almak için SEO yaptırmak önemli bir gereksinimdir. Gerek marka bilinirliğiniz ve gerekse ciro ve kar başarınız için SEO çalışmalarını sürekli sitenizde bir standart çalışma olarak benimsemeniz ve uygulatmanız gerekmektedir.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin