fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

seo-analzi-nasıl-yapılır
SEO analizi check-up 'a benzer. SEO çalışması yapılacak siteyi baştan aşağıya inceler, rakiplerini analiz eder, varsa eksikleri giderecek çalışma planlarını hazırlar ve bir plan, program çerçevesinde çalışma stratejisini hazırlayıp uygulamaya döker. Genel anlamı ile SEO analizi sitenizin Google ve diğer arama motorlarının arama kriterlerine uygun olarak yapılması gereken uygulamaların belirlenmesidir.

Başarılı bir SEO analizi yaparken dikkat edilecek başlıca hususlar mevcuttur. Bunları gerçekleştirmek oldukça önemlidir. Ama en önemli adım çalışma yapılacak siteyi, hedef kitlesini ve rakiplerini iyi kavramaktan geçmektedir. Sitenin eksiklerini görmek ve gereken tüm düzenleme ve optimizasyonların inşasını hazırlamaktır.

SEO analizi sırasında neler yaparız?

  • Öncelikle bizimle çalışacak olan müşterimizin web sitesini inceler ve sitenin SEO konusundaki uyumluluğuna bakarız.
  • Daha sonra sitenin daha önceden SEO çalışmaları yapmış ise bu çalışmaların SEO kriterlerine uygunluk ve etkinlik durumlarını inceleriz.
  • Hangi anahtar kelimede başarı isteniyor ise istenen anahtar kelimenin aranma rakamlarını ve mevcut rekabet durumunu inceleriz. Arama sonuçlarında listelenen sitelerin durumunu, backlink çalışmalarını ve On Page durumlarını oldukça titiz şekilde analiz ederiz ve rakip sitelerin arama motorlarına nerede ne şekilde çalışma yaptığını inceleriz.
  • Üzerinde çalışma yapacağımız web sitenin On Page SEO kriterlerine uyumluluğunu kontrol ederiz.
  • İçerik bakımından siteyi analiz ederiz. Özgün ve kopya içerikleri belirleriz. İçeriklerde anahtar kelime yoğunluğuna bakarız.
  • Çalışma yapacağımız sitenin Alexa, Pagerank ve Trustrank değerlerini detayları ile inceleriz. Rakipleri ile karşılaştırırız. Olması gereken yeri belirleriz.
Günümüzde aynı kategoride o kadar çok web sitesi mevcut, aynı anahtar kelimeleri kullanan o kadar fazla site var ki arama motorlarında ön sıralara çıkabilmek çok kolay olmuyor elbet. Bunu ancak iyi bir SEO çalışması mümkün kılabilir. Ve iyi bir SEO çalışması yapmanın ilk adımı ise iyi bir analizci olmaktır. Bizler siteniz için en iyi SEO analizi yapmaya ve analiz sonucu çalışmaya hazır bir ekibiz.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin