fbpx

facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

Kurumsal SEO Nedir ve  Nasıl Yapılır? 

Kurumsal SEO Nedir ve Nasıl Yapılır
Green White SEO
olarak web dünyasında ki hedefimiz hizmet verdiğimiz tüm kurumsal müşterilerimizin en değerli yatırımları olan web sitelerini, arama motorlarında  olabildiğince en iyi yerlere gelmesini sağlamaktır. Bu anlamda verdiğimiz hizmetlerden biri de "Kurumsal SEO Hizmeti" dir. 

Arama motorlarında hedefiniz aranan değil bulunan olmak ve hedef kitlenizin alanınız ile ilgili aradığı kelimelerde her daim gözü önünde olmak ise kurumsal olarak bir SEO çalışması yapma vaktiniz gelmiştir demektir. Peki ama nedir bu kurumsal SEO çalışması? Normal bir SEO çalışmasından farkı nedir? Her site kurumsal SEO çalışması yaptırmalı mıdır? 

Kurumsal SEO Nedir? 

Kurumsal SEO çalışmaları bir kurumsal web sitesinde düzenli, planlı ve programlı çalışma yapmanın kısa adıdır. Yani var olan bir kurumsal web sitesini sürekli olarak arama motorları ile optimizasyonunu güncel tutmak, güncelliğini korumak ve aktif olarak sitede çalışma yapmaktır. Bu çalışmaları yaparken dikkate aldığımız bir çok kısas mevcuttur. Bu kısasları oluşturan etkenlerin içinde site analizi ve rakip analizi ön planda tutulmaktadır. Kurumsal SEO, kurumsal firmaların arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için yapması gereken en önemli çalışmaları içermektedir.  

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır? 

Kurumsal SEO çalışmalarını üç (3) ana çalışma şeması etrafında toplayabiliriz. Bunlardan ilki ve biz SEO uzmanlarınca en önemlisi ki "Site İçi SEO Çalışmaları"dır. Daha sonrasında ise bu çalışmanın devamını "Site Dışı SEO Çalışmaları" ve "Sosyal Medya Kullanımı" almaktadır. 

  • Site İçi SEO Çalışmaları

Kurumsal SEO çalışmalarının en önemli ayağı olan site içi çalışmaların vazgeçilmez düzenlemesi sitede yer alan metinlerin güncelliği yani site içi içerik güncelleme çalışmalarıdır. Bir çok kurumsal web sitesi içeriklerini ilk site açıldığı tarihten bu yana güncellemez. İlk hali ile yıllarca yayında olan sitelerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Ancak ne yazık ki her yıl 500'e yakın güncelleme yapan bir arama motorunda kendini güncellemeyen, zamanın şartlarına ayak uyduramayan web sitelerinin başarılı olmasını bekleyemeyiz. Bu anlamda kendini sürekli güncel tutan, tüm Google güncellemelerini, rakiplerini ve arama trendlerini dikkate alan ve bu alanda sürekli sitesinde çalışma yapan firmalar aramalarda üst sıralarda yer almakta ve bundan dolayı da gerek ziyaret gerekse cirosal başarı sağlamaktadır. Kurumsal SEO 'da başarılı bir sonuç için; 

- Site içeriklerinizi sık sık güncelleyin; Sitenizde var olan içerikleri son arama trendleri ve rakiplerinizi dikkate alarak sık rutin aralıklarla güncelleyin. Bu çalışmayı yaparken eski içeriği asla silmeyin. Arama motorlarında indekslenmiş içeriği silmek yerine bu içeriklere ilave ekler yapın ya da yeni içerik sayfaları oluşturun. 

Firmamız site içeriklerinizi sizin adınıza analiz eder ve alanında uzman ve deneyimli içerik yazarlarımız ile SEO uyumlu içerikler üretir.

- Blog kurun ve sürekli paylaşımlarda bulunun; Blog demek sürekli güncel bir konuda paylaşımda bulunmak demektir ki Google 'ın en çok sevdiği şeyde güncel ve yeni bilgidir. Bu anlamda alanınız ile ilgili fikir, görüş ve önerilerinizi yazabileceğiniz bir blog sayfası oluşturun ve belli aralıklarla buradan içerik paylaşımı yapın. 

Firmamız Blog kurulumu ve yönetimi konusunda alanında uzman ve deneyimli editörlerle sizlere hizmet vermektedir. 

- Müşteri ve ziyaretçi görüş ve önerilerini alın; Web siteniz üzerinden ziyaretçi yorumları almak oldukça önemli bir SEO kriteridir. Çünkü Google tarafından önem verilen kısasların başında kullanıcı yorumları gelmektedir. Çünkü her bir yorum özgün ve kendi görüşünü içeren bir içeriktir. Bu da arama motorlarının siteniz hakkında bilgi edinebileceği ve iştahını kabartan bir çalışmadır. 

- Sık sorulan sorular, referanslar ve hakkımızda sayfalarını güncel tutun; Bu sayfalar kullanıcıların sizin hakkınızda en doğru ve net bilgileri edineceği sayfalardır. Bu sayfalarda geçen süre site içi geçen sürenizi de büyük oranda etkileyecektir. Bu anlamda tüm gelişmeleri anlık bu sayfalarınıza yansıtın. Bu çalışmalar Google nezdinde de değer kazanacaktır. 

  • Site Dışı SEO Çalışmaları 

Site dışı SEO çalışmaları; sitenize dışarıdan gelecek linklerin kalitesini artırmaya yönelik linkleme ve indeksleme çalışmalarından oluşmaktadır. Bu anlamda firmamız web sitenize değer katacak tüm çalışmaları bizzat organik olarak en ince ayrıntısına kadar dikkat ederek gerçekleştirmektedir. 

  • Sosyal Medya Kullanımı ve Paylaşımlar 
Kurumsal bir firmanın hedef kitlesine ulaşmada en aktif olacağı alan sosyal medyadır. Kurumsal sosyal medya hesapları açılmalı ve aktif olarak web sitesi ile ilişkili paylaşımlar yapılmalıdır. Hastag kullanımı ve link paylaşımı SEO başarısı içinde önemli bir etkendir. Green White SEO olarak kurumsal sosyal medya danışmanlığı hizmeti de sunmaktayız.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin