facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

Dijital Reklamın Getirileri Nelerdir?

Dijital Reklamın Getirileri Nelerdir?

Kısaca reklamın ana hedefi reklamı yapılan marka ya da ürünün tanıtımını yapmaktır diye tanımlanabilir. Ancak dijital reklama, geleneksel reklam çalışmalarına nazaran çok daha fazla görev düşüyor. Bu anlamda bir dijital reklamın getirileri de genel reklam çalışmalarına göre çok daha fazla olabilir. Dijital reklam sadece maddi getiri değil ayrıca marka bilinirliği, müşteri etkileşimi ve müşteri hizmetleri ile sorun çözümü alanında da firmaya büyük katkı sağlamaktadır.

 

Dijital mecrada reklam vermenin reklam verenlere oldukça fazla avantajı vardır. Bunları genel olarak şöyle sıralayabiliriz ;

·         Marka bilinirliğini ve satışı arttırır; Dijital reklam hızla yayılan bir reklam türüdür. Kısa sürede markanız binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşabilir. Bu da cirosal satış başarısı yakalamanızı sağlayabilir. 

·         Dijital alanda doğru mecra seçiminde çok iyi dönüşler alabilirsiniz; Direkt hedef kitlenizin yoğun ziyaret ettiği mecralarda reklam çıkarak çok daha iyi geri dönüşler elde edebilirsiniz. 

·         Kolay ölçülebilir olması; Reklam geri dönüşlerini kolay ölçümleyebilirsiniz, gerçek zamanlı verileri alabilir, reklamınızı kaç kişi görmüş nerelerden reklamını tıklanmış rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

·         Ekonomik olması; Dijital reklamlar genel anlamı ile ekonomiktir. Her reklam bütçesine uygun mecra bulunabilir.

·         Değişime ve müdahaleye açık olması; Yayınlanan reklama kolaylıkla müdahale edebilir, içeriğini değiştirebilir, gittiği linki değiştirebilir, dilediğin anda durdurabilirsiniz.

Genel anlamı ile dijital reklamlar maliyet açısından uygun, düzenleme açısından esnek, hedef kitle seçimi konusunda düzenlenebilir, zaman ve bölge seçimi konusunda müdahale edilebilir, etkileşim bakımından çift yönlü, geri dönüşlerin ölçülebilmesi bakımından rahat ve kolay ulaşılabilir reklamlardır. Bu anlamda dijital reklam alanında aktif olan firmalar rakiplerine nazaran çok daha fazla kişiye ulaşabilme, markasını ya da ürününü tanıtabilme fırsatı yaratabilir.

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin