facebook-icontwitter-iconinstagram-iconpinterest-icon

Sosyal Medyada Olmalı mıyız?

Sosyal Medya da Olmalı mıyız?

Günümüzde hayatımızın bir parçası olan sosyal medya da olmak değil olmamak tartışılır olmaya başlamıştır.  Çünkü gerek akıllı cep telefonları aracılığı ile gerekse çevremizin etkisi, gerekse çağın iletişim aracı olmasından ötürü sosyal medya hayatımızda vazgeçilmez bir yere sahip oldu. Öyle ki gün geliyor duygularımızı, gün geliyor gündeme dair görüşlerimizi, gün geliyor görüş, öneri ve tavsiyelerimizi buradan duyurur olduk.

 

Sosyal medya gerek bireysel kullanıcılar gerekse kurumsal kullanıcılar için önemli bir mecradır. Bireysel anlamda sosyal medya kanalları aracılığı ile çevremizde ki tüm gelişmelerden, gündemden ve  etkinliklerden haberdar olabilir ve arkadaşlarımız ile sürekli etkileşim halinde bulunabiliriz. Kurumsal olarak ise firma ya da markanızı hedef kitleye doğrudan ulaştırabilir, marka, ürün ya da hizmetleriniz hakkında öneri ve görüşleri dinleyebilir, markaya olan güveni sağlayabilirsiniz. Sosyal medya bir firma için çok şey ifade etmektedir. Bunların başında müşteri ile doğrudan iletişim kurmak gelse de ayrıca bir firma sosyal medya da yer alarak; müşterileri sürekli güncel tutabilir, onlarla iletişim kurarak şeffaf kurum imajı oluşturabilir, karşılıklı güven inşa edebilir, kampanya, duyuru ve haberleri hızlı olarak yayılmasını sağlayabilir. Sosyal medyanın en önemli özelliklerinden biri de hızlı etkileşimdir. Yayınladığınız bir içeriğe saniyeler için de etkileşim alabilir, böylece hedef kitlenizin nabzını ölçebilirsiniz.

Sosyal medyanın şirketler için sağlayacağı artıları sıralamak gerekirse;

·         Sosyal medya, diğer pazarlama kanallarına göre daha fazla sayıda kişiye ulaşma imkanı tanır.

·         Sosyal medyada var olmak zahmetsiz kolay ve diğer reklam pazarlama alanlarına göre daha düşük maliyetlidir.

·         Firmanızın sosyal medya stratejisini hazırlayarak kolaylıkla mevcut pazarlama planınızı geliştirebilirsiniz.

·         Sosyal ağlarda aktif olan kişilerin %65′i belirli markaları takip edip, bu mecralarda onlar hakkında konuşuyor.

·         Sosyal medya, şirketinizin yükselmesinde, marka değerinin artmasında ve marka bilinirliğinde daha hızlı hafızalarda kalmasında önemli bir etkendir,

·         Sosyal medya kampanya duyurularında daha hızlı sonuç vermektedir,

·         Yapılan araştırmalarda, şirketlerin sosyal ağlarda olarak firmaları, markaları ve ürünleri hakkında şikayet, istek, öneri  ve taleplere daha hızlı çözüm ürettikleri gözlenmiştir.

İşin özü sosyal medya firmalar için olmazsa olmaz, bireyseller için ise önemli bir mecradır. Şirketlerin bu güçlü ve önemli mecrada var olmaları, kendileri ve müşterileri açısından çok önemlidir. Bunun farkında olan ve sosyal medya da var olan firmalar sosyal medyanın getirdiği artıların verdiği haz ve mutluluğu çok dan yaşamaya başladılar bile...

Sizin Elinizde!

Her şeyde olduğu gibi web sitelerimizin de güncelliğini yitirebileceği ve rakiplerimizin gerisine düşeceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak, sitemizi sürekli güncel ve ziyaretçilere her daim kolay ulaşılabilir konumda tutmak tamamen sizin elinizde.

Bizi Takip Edin